Монтаж каналізаційних систем

Монтаж каналізаційних системБезліч незручностей пов'язано з роботою старої каналізаційної системи, вона і протікає, і засмічується, і видає неприємний запах. І всі ваші спроби зробити ремонт каналізації не принесуть ніякого успіху, поки ви не приймете рішення замінити каналізацію повністю на нову. Звичайно ж, ця затія потягне за собою деякі незручності, а також матеріальні витрати. Але якщо відразу звернутися до професіоналів, то монтаж каналізаційних систем пройде швидко і з найменшими незручностями для мешканців будинку або працівників офісу.

Прораховуючи вартість монтажу каналізації, майстер буде відштовхуватися від наступних пунктів, які необхідно виконати і врахувати для найкращого результату:

 • Розрахунок кількості і вартості матеріалів;
 • Інструменти, які знадобляться в роботі;
 • Нюанси демонтажу старої каналізаційної системи;
 • Монтаж нових труб.

розрахунок матеріалів для монтажу труб каналізаціїРозрахунок матеріалів передбачає прорахунок кількості зливних точок. У квартирі їх зазвичай 5-7, а саме: мийка в кухні, умивальник у ванній, ванна або душова кабіна, унітаз, пральна машина, посудомийна машина, біде. Майстер для своєї зручності робить схему розводки каналізації на папері, тим самим маючи можливість прорахувати її загальну довжину, відстань між точками і визначитися з необхідними матеріалами для монтажу.

Професійний майстер по монтажу каналізаційної системи знає всі нюанси, які необхідно врахувати в роботі:

 1. Розмір зливної труби для унітазу повинен бути діаметром 100 мм, а для інших труб - 50 мм;
 2. До мийки і ванни краще підбирати сифони однакового діаметру - 32-50мм, а ось для пральної машини вистачить і 20-25мм;
 3. Злив з пральної машини необхідно піднімати на 50 см від підлоги;
 4. Якщо монтаж нової каналізаційної системи з сучасних пластикових труб монтується до загального чавунного стояка, то необхідна спеціальна перехідна манжета 126/110 мм в діаметрі;
 5. Використання герметика, за допомогою якого весь процес роботи спрощується в кілька разів.

Досвідчені майстри знають, що краще за все брати всі комплектуючі одного виробника, тоді надійність всієї системи буде на висоті, так як виключена розбіжність матеріалів, розмірів і кріплень. Також важливо перевірити, щоб труби не деформувалися під впливом навантаження.

 Інструменти, які знадобляться майстру в роботі, можуть бути найрізноманітнішими і тільки досвідчений фахівець буде озброєний усією необхідною технікою для якісного і швидкого монтажу каналізації. У майстра обов'язково повинні бути:

 1. Перфоратор або дриль;
 2. Болгарка;
 3. Зубило;
 4. Ножівка по металу, молоток, викрутка, пасатижі та інші дрібниці;
 5. Пістолет для роботи з герметиком.
 6. Інші інструменти, які можуть знадобитися.

Коли матеріали куплені і інструмент готовий, саме час приступати до демонтажу старої каналізаційної системи.

монтаж нової системи каналізаціїДемонтаж системи каналізації виконується тільки при відключеному водопостачанні, як холодної, так і гарячої води. В першу чергу знімається вся сантехніка і відключаються прилади, найкраще, якщо буде можливість винести всі сантехнічні прилади з ванної та туалету, щоб майстру було де розвернутися. Далі відбувається безпосередньо демонтаж старих труб, їх ріжуть болгаркою на невеликі частини, щоб було зручно їх вивозити. Починають демонтаж зазвичай з краю, поступово наближаючись до стояка, безпосередньо в місці приєднання труб до стояка варто проявляти обережність, щоб не пошкодити стояк.

Монтаж труб каналізації проводиться, починаючи від стояка, і першою точкою буде унітаз. Як було сказано вище, для унітазу потрібна труба діаметром 100мм. Монтувати трубу слід з ухилом 5 градусів і без прямих кутів, щоб нечистоти не скупчувалися в трубах, кут повороту може бути не більше 45 градусів. Кріпити труби слід в місцях стиків, а також посередині, якщо труба занадто довга. Сучасні пластикові труби вставляються один в одного і фіксуються гумовим кільцем, але професіонали рекомендують також проходити місця стиків герметиком для більшої впевненості.

Як бачимо, монтаж каналізації - справа не найскладніша, але все ж вимагає певних навичок і умінь, тому краще звернутися до фахівців, які швидко, легко і безпечно виконають всі необхідні роботи по монтажу вашої каналізаційної системи.