Ремонт труб водопостачання

Ремонт водопроводуРемонт водопроводу найчастіше полягає в усуненні протікання і для виконання цього завдання є кілька способів.

Застосування епоксидного клею або спеціального герметика. Перед початком будь-яких ремонтних робіт з трубами, необхідно перекрити воду і висушити місце протікання. Також необхідно видалити іржу з місця пошкодження навколо нього в радіусі 5 см, далі наноситься герметик. Якщо ви вирішили використовувати епоксидний клей, то слід накласти ще й бандаж і залишити це все висихати не менше ніж на 12 годин.

Також для усунення протікання труб використовується фланець - це спеціальний пристрій, здатний швидко усунути протікання. Фланець хоч і дає можливість швидко провести ремонт труби, але міра це тимчасова, хоч і надійна. Фланець можна використовувати кілька разів.

Ще один метод ремонту водопроводу, це накладення хомута з труби більшого діаметру. Для цього потрібно також очистити і висушити пошкоджену ділянку, змастити її клеєм і накласти розрізану трубу, яка буде виконувати функцію хомута. Також є сучасні хомути в продажу.

Способи ремонту водопровідних системДля ремонту металевих труб водопостачання також застосовується кілька методів. Один з них - це обмотка пошкодженого місця марлею, просоченою цементним розчином. Для якісного ремонту, марлю необхідно обертати в кілька шарів. Обмотується саме місце пошкодження і ділянки з боків від нього, загальна довжина такої цементної пов'язки повинна становити 30см. Рекомендується не використовувати водопровід протягом доби, щоб цемент добре застиг. По закінченню цього часу, можна включати воду і користуватися водопроводом в звичайному режимі. З недоліків цього методу можна відзначити, неможливість його застосування в місцях стику труб, а також якщо труба прилягає впритул до стіни, то зробити намотування марлі не представляється можливим.

Є ще один спосіб тимчасово усунути протікання в металевій трубі - це вкрутити в трубу болт трохи більшого розміру, ніж утворена дірка. Це, звичайно тимчасовий захід, але досить ефективний. На болт слід надіти гумову шайбу, яка забезпечить необхідний рівень герметичності

Ремонт пластикових труб проводиться, звичайно, набагато легше, так само як і сама система водопроводу монтується швидше і легше, ніж металева. Тут навіть капітальний ремонт не викличе у вас серцевий напад і розорення адже всі матеріали для ремонту пластикових труб коштують недорого, а роботи виконуються швидко і легко.

Є два способи з'єднання пластикових деталей, які використовуються при монтажі та ремонті деталей:

Метод спайки - досить простий метод якісного і герметичного з'єднання деталей трубопроводу, єдине що, вимагає наявність спеціального зварювального устаткування. Справитися з ремонтом водогону з пластикових труб, зможе навіть новачок, так як труби просто сплавляються між собою спеціальним пристроєм.

Також застосовується різьбовій метод - цей спосіб з'єднання труб використовується при монтажі металопластикового водопроводу.