Ремонт водопроводу - вам допоможуть професіонали нашої компанії

Ремонт водопровідних системВ результаті тривалої експлуатації і зносу або з інших причин, може виникнути поломка водопроводу, часто це відбувається абсолютно не вчасно, а значить, ваша сім'я або співробітники вашого підприємства відчувають незручності або навіть доведеться  зупинити виробництво. Чи варто говорити, що таку проблему, як ремонт водопроводу необхідно вирішувати якомога швидше і в цьому вам допоможуть професіонали своєї справи з нашої компанії.

Різновиди поломок

Залежно від етимології, поломки водогону поділяються на кілька видів:

  • Припинення подачі води в систему водопроводу;
  • Падіння тиску в мережі;
  • Виникнення сторонніх звуків і шумів у водопроводі (попадання повітря в труби);
  • Виникнення засмічення в трубах;
  • Вихід з ладу елементів системи водопроводу.

Різновид поломок водопроводуВідключення води, як всі розуміють, це не причина і не поломка, а наслідок будь-якої неполадки в системі. Майстри перекривають воду, щоб зробити ремонт зовнішнього водопроводу і відновити роботу системи подачі води. Також припинення подачі води може говорити про аварійну ситуацію, а саме про прорив труби і виток води.

Падіння тиску в мережі часта проблема, через яку в багатоповерхових будинках, мешканці верхніх поверхів можуть не отримувати воду, так як вона просто не доходить - не вистачає тиску, або вода з крану тече занадто слабо, тонкою цівкою.

Для вимірювання тиску використовують манометр - це прилад, який показує тиск в трубах. Якщо він дійсно занадто низький, то необхідно більше відкрити крани подачі води на вході в об'єкт і в колодязях.

Якщо при перебігу води по трубах ви чуєте сторонні звуки, то, швидше за все, проводився ремонт водопроводу з відключенням подачі води і в систему потрапило повітря, яке вийде, як тільки ви відкриєте кран і дасте якийсь час стекти воді.

Засмічення найчастіше виникає в металевих трубах, так як внутрішня поверхня цих труб не ідеальна, а значить, відкладенням є за що «зачепитися» і в ході експлуатації, внутрішній просвіт труби поступово заростає відкладеннями, який в результаті і перекривають просвіт труби повністю.

Також всі крани, насоси, фільтри, фітинги, з'єднання і інша арматура, з плином часу зношуються і можуть виходити з ладу. Тому слід час від часу перевіряти стан обладнання та замінювати старі деталі, щоб запобігти аварійній ситуації, коли вам може знадобитися терміновий ремонт водогону.

Різновиди труб, які використовуються в ремонті водопроводу

Різновиди труб для ремонту водопроводуЗалежно від вихідного матеріалу труб водопроводу, для ремонту використовуються такі види труб:

  • Поліетиленові
  • Поліпропіленові
  • Металопластикові
  • Металеві (чавун, сталь)

Поліетиленові труби використовуються зазвичай для монтажу і ремонту зовнішньої системи водопроводу. Труби з поліетилену відрізняються невисокою вартістю, тривалим терміном експлуатації, простотою монтажу і ремонту. Цей вид труб застосовується тільки для транспортування холодної води, так як погано переносять високу температуру. Також їх використовують для будівництва каналізаційних мереж. Ремонт поліетиленових труб водопроводу найчастіше проводиться шляхом заміни пошкоджених ділянок.

Поліпропіленові труби мають безліч переваг перед іншими видами труб, а саме підвищену зносостійкість, несхильність корозії і стійкість до впливу хімічних речовин. Внутрішня поверхня поліпропіленових труб ідеально гладка, а значить, в них не виникають засмічення, а також цей вид труб дуже легкий в установці.

Ремонт системи внутрішнього водопроводуМеталопластикові труби - дуже популярні зараз у майстрів, так як мають ряд незаперечних переваг, таких як невисока ціна, стійкість до корозії і хімічних речовин, легкість монтажу. Але ось в ремонті водопроводу, деталі з металопластикових труб з'єднуються між собою не настільки герметично, а значить, надійність такого водопроводу з часом може знизитися. Крім того металопластикові труби піддаються впливу високих температур і можуть втрачати свою жорсткість.

Металеві труби - чавунні або сталеві сьогодні практично не користуються попитом, так як їх вартість не відповідає якості. Крім того, монтаж таких труб дуже трудомісткий, вимагає спеціальних навичок і техніки, наприклад зварювальний апарат. Також і в ремонті ці труби вкрай складні - тому власникам квартир або підприємств зі старим водопроводом з чавунних труб ми рекомендуємо замінити систему на більш сучасну і довговічну.

Читати далі про ремонт труб водопостачання