Що таке зовнішні системи каналізації

зовнішня каналізаціяПлануючи будівництво власного приватного будинку, вам необхідно подбати не тільки про проект самої «коробки», а й про побудову інженерних мереж. Зовнішні системи каналізації, тобто зовнішня каналізація - один з найважливіших аспектів забезпечення життєдіяльності приватного будинку. Комфорт, затишок і безпека - ось ті кити, на яких тримається життя в заміському будинку, а зовнішня каналізація грає тут практично основну роль.

Проектування та проведення зовнішньої каналізації - відповідальна робота, що вимагає знань, досвід, і професійне виконання, саме тому будівництво зовнішньої системи каналізації варто довіряти тільки справжнім професіоналам.

На сьогоднішній день існує декілька варіантів облаштування зовнішньої каналізації і це:

  1. Система накопичення стоків

  • Найпростіша в будівництві, але не найзручніша в експлуатації накопичувальна система, а простіше кажучи - вигрібна яма, являє собою герметичну ємність, яку в міру заповнення очищають за допомогою асенізаторської машини, яка викачує і вивозить відходи. Споруда вигрібної ями не займе багато часу і коштів, але зате ви будете щомісяця викликати асенізатор, щоб відкачати яму - це мінус даної системи зовнішньої каналізації.
  1. Септик

  • Септик - це більш серйозна споруда, що представляє собою спеціальну установку, яка дозволяє очищати відходи на різних етапах: механічний, хімічний і біологічний. Септик можна побудувати своїми руками, щоб виконувати всі технології, або ж замовити готову систему необхідного вам об'єму. Тут головне правильно підрахувати кількість стоків. Крім того при влаштуванні зовнішньої каналізації у вигляді септика, необхідно спорудити додатковий колодязь, який буде фільтрувати стоки і пропускати їх в грунт.
  1. Станції біоочищення

  • Це високотехнологічне споруда є найбільш бажаним на сьогоднішній день в плані збереження чистоти навколишнього середовища. Стації біоочищення дозволяють фільтрувати і переробляти відходи настільки, що на виході ми отримуємо чисту воду, придатну для зливу в природні водойми і для поливу рослин. Будувати зовнішню каналізацію зі станцією біоочищення можна в будь-якому місці на будь-якому грунті. Єдиним мінусом цієї системи є її висока вартість і необхідність підключення до електромережі.

Коли ви вже визначилися з типом каналізації, саме час приступити до створення проекту і тут дуже важливо врахувати кілька нюансів:

  • Ухил труб зовнішньої каналізації
  • Діаметр труб зовнішньої каналізації
  • Матеріал труб

Ухил каналізаційних труб зовнішньої каналізації

ухил трубВсім відомо, що каналізація в приватному будинку є самопливною, тобто стоки стікають самостійно за рахунок сили земного тяжіння за умови, що труби розташовані під певним кутом.

Певний кут нахилу труб необхідний для забезпечення правильної швидкості стікання стоків. Оптимальна швидкість дорівнює 0,7 м / сек. Справа в тому, що якщо кут нахилу зовнішньої каналізації буде занадто великий, то стоки будуть стікати занадто швидко, що може спричинити за собою утворення засмічень за рахунок того, що вода буде стікати швидко, залишаючи в трубах великі частки нечистот. Так само і в ситуації з маленьким нахилом: в трубах можуть утворюватися засмічення, через занадто повільного бігу води і застою в трубі.

Що стосується глибини укладання труб внутрішньої каналізації, то є думка, що всі труби потрібно укладати на глибину нижче рівня промерзання грунту, а це 1 - 1,5 метра, врахувати ще кут нахилу, то виходить, що необхідно викопувати досить глибоку траншею, і чим довше буде система каналізації, тим глибше траншея. Такі трудовитрати не виправдані, адже існує безліч утеплювачів та ізоляційних матеріалів для труб, які дозволять укладати зовнішню каналізацію на початковій глибині 0,5 метра і, дотримуючись технології, побудувати систему зовнішньої каналізації з оптимальними трудовими і фінансовими витратами.

Діаметр труб зовнішньої каналізації

Цей фактор також буде диктувати нам величину кута нахилу, наприклад, труба діаметром 110мм укладається з ухилом 2 см кожен метр, а труба діаметром 50мм - з ухилом 3 см на кожен метр. Але всі ці цифри досить приблизні, тому що багато чого ще залежить від довжини трубопроводу і матеріалу, з якого виготовлені труби. Наприклад, для пластикових труб каналізації кут нахилу може бути менше, ніж для металевих.

Матеріал каналізаційних труб

матеріал трубЧи варто говорити, що чавунні і сталеві труби давно канули в лету і зараз першість віддано пластиковим трубам, які виготовляють з трьох основних матеріалів: поліетилену, полівінілхлориду і поліпропілену. Кожен з цих матеріалів має свої переваги і недоліки, але єдині вони в тому, що внутрішня поверхня цих труб абсолютно гладка, що дозволяє не переживати про засмічення труб та їх прочищення, так як сміттю просто нема за що зачепитися. Крім того пластикові труби практично не вступають в реакцію з навколишнім середовищем, не схильні до корозії і зламу, а також вони відмінно витримують механічні навантаження.