Зливова каналізація - невід'ємна частина будь-якого будівництва
Зливова каналізація - невід'ємна частина будь-якого будівництва. Назва говорить сама за себе - цей вид каналізації призначений для відводу вод, які з'явилися внаслідок великої кількості опадів. Зливова каналізація необхідна як в місті, так і за межами міста, але багато забудовників плутають її з дренажно. каналізацією, а це різні речі. Зливова каналізація, як ми вже сказали, це система відведення дощових вод, а дренажна каналізація - це система зниження рівня ґрунтових вод навколо будинку. Відповідно і встановлюються ці види каналізації на різних глибинах, і кожна має своє призначення.
Зливова каналізація відводить воду, яка стікає з дахів будинків та інших споруд, а дренажна - виводить грунтову воду, яка утворюється в землі, відповідно, зливова каналізація прокладається на невеликій глибині, а дренажна повинна знаходитися на рівні грунтових вод, тобто досить глибоко.
У кожній системі каналізації використовуються різні труби, в залежності від призначення. Зливова каналізація прокладається за допомогою глухих труб, а ось для дренажної необхідні труби з отворами (перфоровані).
Місце розташування зливової каналізації, як правило, периметр будинку або інших будівель, саме з дахів будівель стікає вода, яка буде йти в систему зливової каналізації.
Що стосується труб, то для облаштування зливової каналізації використовуються звичайні труби з пластика, діаметром 110мм, використовувати труби меншого діаметру не рекомендується, так як при сильних опадах і великому потоці води, вони можуть не витримати, і ділянка виявиться затопленою.
Як облаштувати зливову каналізацію своїми руками?
Багато фахівців стверджують, що прокласти зливову дощову каналізацію дуже легко і це не складе великих труднощів, тому багато тих хто будує собі будинок, планують прокладати зливову каналізацію самостійно. Так, це дійсно нескладний процес, який не потребує складних інженерних рішень, але фізичної сили і витривалості потрібно чимало, так як обсяг земляних робіт масштабний.
Найважливіший момент, який необхідно врахувати при прокладанні зливової каналізації - це ухил труб. Ухил повинен становити 5 см на кожні 10 метрів довжини трубопроводу, проводиться ухил в бік колодязя, який встановлюють в найглибшій точці на ділянці.
Давайте розглянемо етапи робіт з укладання зливової каналізації:
- Нанесення схеми майбутньої прокладки труб і визначення місця колодязя для збору вод. Розмітку можна зробити звичайним шпагатом або шматками арматури або іншими матеріалами, які є під рукою.
- Земляні роботи. Риття траншеї з одночасним дотриманням ухилу. Необхідно відразу копати траншею з збільшенням глибини і після виконання робіт місця, де необхідно згладити переходи, можна засипати піском.
- Етап укладання труб - це відповідальний момент, перед яким необхідно утрамбувати дно траншеї і засипати пісок шаром 15см. Труби кріпляться одна до одної подвійними муфтами. Збирати зливову каналізацію необхідно, починаючи від колодязя вгору. Щоб в труби не потрапляло сміття, на воронки водостоків кріпляться решіточки, багато воронок випускаються з вже готовими сіточками.
- Установка колодязя. На кожен вид каналізації встановлюється свій колодязь.
- Перевірка працездатності. На цьому етапі вам необхідно перевірити наскільки добре ваша система справляється зі своїм завданням, для цього візьміть два відра: одне з водою, друге - пусте. Порожнє відро поставте в колодязі під трубою, а в зливостік вилийте відро води. Оцініть швидкість проходження води по трубопроводу і переконайтеся, що укладання зроблене правильно. Також оцініть кількість води, яка вилилася, чи немає місць, де вода затримується в трубах?
- Засипка труб піском шаром в 15-20 см, після чого необхідно засипати труби грунтом.
Як бачите, прокласти зливову каналізацію своїми руками не складно, головне врахувати всі рекомендації і важливі нюанси в роботі. А якщо обсяг робіт здався вам занадто великим і ви звикли користуватися послугами професіоналів в будь-якій справі, то сміливо звертайтеся до наших фахівців і в найкоротші терміни у вас буде встановлена зливова каналізація з урахуванням всіх норм і рекомендацій.