Зливова каналізація - невід'ємна частина будь-якого будівництва

Укладання труб зливової каналізаціїЗливова каналізація - невід'ємна частина будь-якого будівництва. Назва говорить сама за себе - цей вид каналізації призначений для відводу вод, які з'явилися внаслідок великої кількості опадів. Зливова каналізація необхідна як в місті, так і за межами міста, але багато забудовників плутають її з дренажно. каналізацією, а це різні речі. Зливова каналізація, як ми вже сказали, це система відведення дощових вод, а дренажна каналізація - це система зниження рівня ґрунтових вод навколо будинку. Відповідно і встановлюються ці види каналізації на різних глибинах, і кожна має своє призначення.

Зливова каналізація відводить воду, яка стікає з дахів будинків та інших споруд, а дренажна - виводить грунтову воду, яка утворюється в землі, відповідно, зливова каналізація прокладається на невеликій глибині, а дренажна повинна знаходитися на рівні грунтових вод, тобто досить глибоко.

У кожній системі каналізації використовуються різні труби, в залежності від призначення. Зливова каналізація прокладається за допомогою глухих труб, а ось для дренажної необхідні труби з отворами (перфоровані).

Місце розташування зливової каналізації, як правило, периметр будинку або інших будівель, саме з дахів будівель стікає вода, яка буде йти в систему зливової каналізації.

Що стосується труб, то для облаштування  зливової каналізації використовуються звичайні труби з пластика, діаметром 110мм, використовувати труби меншого діаметру не рекомендується, так як при сильних опадах і великому потоці води, вони можуть не витримати, і ділянка виявиться затопленою.

Як облаштувати зливову каналізацію своїми руками?

Багато фахівців стверджують, що прокласти зливову дощову каналізацію дуже легко і це не складе великих труднощів, тому багато тих  хто будує собі будинок, планують прокладати зливову каналізацію самостійно. Так, це дійсно нескладний процес, який не потребує складних інженерних рішень, але фізичної сили і витривалості потрібно чимало, так як обсяг земляних робіт масштабний.

Облаштування труб зливової каналізації під кутомНайважливіший момент, який необхідно врахувати при прокладанні зливової каналізації - це ухил труб. Ухил повинен становити 5 см на кожні 10 метрів довжини трубопроводу, проводиться ухил в бік колодязя, який встановлюють в найглибшій точці на ділянці.

Давайте розглянемо етапи робіт з укладання зливової каналізації:

  1. Нанесення схеми майбутньої прокладки труб і визначення місця колодязя для збору вод. Розмітку можна зробити звичайним шпагатом або шматками арматури або іншими матеріалами, які є під рукою.
  2. Земляні роботи. Риття траншеї з одночасним дотриманням ухилу. Необхідно відразу копати траншею з збільшенням глибини і після виконання робіт місця, де необхідно згладити переходи, можна засипати піском.
  3. Етап укладання труб - це відповідальний момент, перед яким необхідно утрамбувати дно траншеї і засипати пісок шаром 15см. Труби кріпляться одна до одної подвійними муфтами. Збирати зливову каналізацію необхідно, починаючи від колодязя вгору. Щоб в труби не потрапляло сміття, на воронки водостоків кріпляться решіточки, багато воронок випускаються з вже готовими сіточками.
  4. Установка колодязя. На кожен вид каналізації встановлюється свій колодязь.
  5. Перевірка працездатності. На цьому етапі вам необхідно перевірити наскільки добре ваша система справляється зі своїм завданням, для цього візьміть два відра: одне з водою, друге - пусте. Порожнє відро поставте в колодязі під трубою, а в зливостік  вилийте відро води. Оцініть швидкість проходження води по трубопроводу і переконайтеся, що укладання зроблене правильно. Також оцініть кількість води, яка вилилася, чи немає місць, де вода затримується в трубах?
  6. Засипка труб піском шаром в 15-20 см, після чого необхідно засипати труби грунтом.

Як бачите, прокласти зливову каналізацію своїми руками не складно, головне врахувати всі рекомендації і важливі нюанси в роботі. А якщо обсяг робіт здався вам занадто великим і ви звикли користуватися послугами професіоналів в будь-якій справі, то сміливо звертайтеся до наших фахівців і в найкоротші терміни у вас буде встановлена ​​зливова каналізація з урахуванням всіх норм і рекомендацій.