Для чого потрібен зворотний клапан каналізації?

Зворотній клапан каналізаціїКаналізаційна система в будинку або на підприємстві є системою відкритого типу, а значить, з нею можуть статися різні неприємності, як то засмічення різного походження. Часто в період танення снігу або в період сильних дощів грунтові води затоплюють септик, який є закінченням каналізаційної системи і вся рідина, всі нечистоти можуть потекти противотоком назад вам в квартиру з усіма наслідками. Щоб уберегти свій будинок від такого роду аварійної ситуації, встановлюється зворотний клапан каналізації.

Ми реставруємо і відремонтуємо каналізацію, встановимо вам зворотний клапан, а також прочистимо каналізацію від засмічень.

Що таке зворотний клапан?

Це спеціальний пристрій, який дозволяє стокам проходити по трубах тільки в одному напрямку, а якщо трапиться вищеописана ситуація, то клапан перекриє  трубопровід - це відбувається автоматично.

Один з видів зворотнього клапануСьогодні виробляється досить багато різноманітних  зворотних клапанів для каналізації, вони відрізняються матеріалами, з яких виготовлені і варіантами місць установки. Наприклад, зворотний клапан на каналізацію можна встановлювати, як на один сантехнічний прилад, так і на кілька відразу. Можна встановити клапан на раковину, посудомийну машину на кухні і на ванну і пральну машину - у ванній, чим більше обладнання буде встановлено на один клапан, тим більшу пропускну спроможність він повинен мати.

 Але ось на унітаз встановлюються спеціальні окремі клапани, вони називаються клапани для фанових труб. Цей вид клапана встановлюється безпосередньо всередину труби. Особливо актуально встановити зворотний клапан на унітаз в тому випадку, коли є контр-нахил і ризик потрапляння фекальних відходів дуже високий. Також зворотний клапан захистить вас від неприємних запахів, що йдуть з каналізації.

У чому різниця будови клапанів?

Якщо порівнювати звичайний і фановий зворотний клапан, то це два різних пристрої і призначені вони для стоків різної концентрації і щільності. Звичайний клапан пропускає тільки рідкі стоки, а фановий - розрахований на відходи, де розмір часток іноді доходить і до 10 см.

  • Звичайний клапан на каналізаційну трубу має досить просту конструкцію. Два різних по діаметру патрубка, де вхідний патрубок більше, а вихідний - менше. Між патрубками всередині камери знаходиться куля, наповнена повітрям, якщо трапляється протитечія, то рідина тисне на нього, тим самим закриваючи просвіт вхідного патрубка мембраною, на яку і тисне куля. Як бачимо конструкція досить проста. В клапані передбачений спеціальний люк для ревізії, на випадок засмічення можна відкрити його і почистити. Монтується клапан, як в горизонтальному, так і у вертикальному положенні, на його роботу це не впливає. Виготовляють зворотні клапани для каналізації з металу і поліпропілену, але оскільки зараз пластикові труби встановлюються практично скрізь, то і клапани відповідно туди підходять також пластикові.
  • схема принцип дії фанового зворотнього клапанаФановий клапан відрізняється своєю будовою і принципом дії. Зазвичай він виглядає, як циліндр, діаметром 110мм зі спеціальною кришкою, всередині якої прикріплено пружина з нержавіючої сталі, яка закриває після проходу нечистот по ньому. Ця кришка і є тим механізмом, який захищає каналізацію від протитечії. Як говорилося вище - цей клапан встановлюється безпосередньо в трубу. Крім того, цей пристрій перешкоджає проникненню неприємних запахів.

Чи варто встановлювати зворотний клапан каналізації в будинках з правильно змонтованою каналізацією, де є необхідний ухил? Відповідь - однозначно так. Фахівці рекомендують встановлювати зворотний клапан обов'язково на ділянках, де підвищений рівень грунтових вод, а також для запобігання неприємних ситуацій, в результаті інших причин, які можуть виникнути. Зрештою - установка зворотного клапана каналізації - не така складна задача.